KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17012005
nr 1701 2005
Olavi Laine
(1922-1983), Finland
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 72x59 cm, yttermått inklusive ram: 86x73 cm
Olavi Laine, finländsk bildkonstnär född 1922, död 1983.
Utrop:
1.800 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 12 maj 2025
kl 20:56:35
1.200 kr
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
2.000 kr